THERM
Budowa i Remonty Pieców
Szymon Ściegienny

+48 60 034 36 50
+48 72 455 18 39
www.piece-przemyslowe.com.pl


 
.


 


PIECE WYSUWANE
 

Obudowa pieca wykonana jest z profili zamkniętych i blach gatunkowych. Zapewnia to odpowiednią sztywność konstrukcji pieca,  trwałość oraz odporność na wszelkiego rodzaju wydzieliny chemiczne powstające podczas procesu wypału. Przedstawiony obok piec przeznaczony jest do montażu w pomieszczeniach gdzie nie występują nierówności podłoża. Zaletą tego typu pieców jest możliwość łatwego manewrowania wózkami bez potrzeby budowania torowisk i przesuwnic.


Konstrukcja mechaniczna pieca umożliwia dodatkowo zabezpieczenie przed porażeniem elektrycznym od strony wyprowadzeń elementów grzejnych.
Furta pieca otwiera się na prawo lub na lewo w zależności od potrzeb klienta i ograniczeń lokalowych.Izolacja termiczna pieca składa się z  wysokiej jakości materiału włóknistego tak renomowanych firm jak RATH czy KERLANE. Dodatkową izolację termiczną stanowią włókniste płyty izolacyjne umieszczone od zewnątrz komory, dzięki czemu piec nie nagrzewa się z zewnątrz.

Elementy grzejne są podwieszone na rurach ceramicznych, wspartych na kształtkach wykonanych z wysoko glinowych prostek ceramicznych. W zależności od temperatury maksymalnej w piecu spirale grzejne wykonywane są z różnych gatunków drutów oporowych pozwalających na pracę elementów grzejnych nawet do temperatury 1425oC (Kanthal APM).Instalacja wentylacyjna. Każdy piec wyposażony jest w kominki wentylacyjne umieszczone w stropie pieca, a także do niektórych zastosowań stosuje się dodatkowo boczne otwory wentylacyjne w dnie pieca. Umożliwia to szybsze studzenie pieca bez narażania wsadu na szoki termiczne.

Instalacja elektryczna umieszczona jest w skrzynce rozdzielczej, która zawiera zarówno część siłową pieca (wraz z wyłącznikiem głównym i zabezpieczeniami), jak i  układ sterujący.  Dodatkowo wyłącznik krańcowy umieszczony w drzwiach pieca zabezpiecza użytkownika przed porażeniem prądem elektrycznym przy otwartych drzwiach pieca.Wózek. Konstrukcja wózka jest tak wykonana aby uniemożliwić ubytki ciepła podczas procesu wypalania. Napięcie elektryczne doprowadzone jest do wózka poprzez specjalne wyprowadzenia montowane na wózku oraz w tylnej, dolnej konstrukcji pieca.

Tory i przesuwnica są wykonywane na zamówienie w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Stosowanie torowiska ma tą zaletę że nie wymagana jest jak w przypadku wózków zwykłych idealna równość podłoża. Dzięki temu piece o takim rozwiązaniu mogą być umieszczane w dowolnym pomieszczeniu.


Klientom posiadającym duże hale produkcyjne proponujemy  wielowsadowe przelotowe piece. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się dużą szybkość i wygodę załadunku pieca, a poprzez stosowanie wielu wózków znacznie skraca się czas potrzebny na kolejny załadunek i studzenie wsadu.


 


  Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

THERM