THERM
Budowa i Remonty Pieców
Szymon Ściegienny

+48 60 034 36 50
+48 72 455 18 39
www.piece-przemyslowe.com.pl


 
.


  
Do 1987r. budowane w naszej firmie piece miały izolację termiczną wykonaną z lekkich wysokoglinowych prostek typu LAL8 lub LAK10. Był to prawdziwy przełom w stosunku do tradycyjnych w tym czasie pieców o bardzo ciężkiej wykładzinie szamotowej. Od 1988r. stale rosnące zapotrzebowanie na oszczędzanie energii elektrycznej zmusiło nas do zaprojektowania zupełnie nowej konstrukcji pieca, mianowicie pieca którego izolację termiczną stanowi wykładzina włóknista najwyższej jakości, wytrzymująca temperatury nawet 1800oC.

Tą właśnie technologią, sprowadzając materiały włókniste tak renomowanych firm jak RATH czy KERLANE, a elementy grzejne wykonując z Kanthalu A1 lub Resistohm Y (Firmy RESCAL),  produkujemy obecnie piece. Stale ulepszamy ich konstrukcje i niezawodność dzięki konsultacjom z  najlepszymi specjalistami w dziedzinie elektrotermii w kraju i za granicą. Dzięki temu możemy Państwu dziś oferować piece, które charakteryzują się bardzo równomiernymi rozkładami temperatury, łatwością obsługi i serwisowania, a także najniższym zużyciem energii elektrycznej.

Oferujemy różnego rodzaju elementy grzejne wykonane w postaci skrętek z drutu oporowego o temperaturach maksymalnych 1425oC oraz chromonikieliny (temp. max = 1200oC). Końcówki grzałek łączone są specjalnymi zaciskami odpornymi na korozję. Zaciski zapewniają łatwy montaż i demontaż elementów grzejnych i przewodów zasilających.Piece są wykonywane na Państwa zamówienie, a więc pod potrzeby indywidualne każdego z Państwa zakładów. W przypadkach gdzie warunki lokalowe nie zezwalają na wprowadzenie większego pieca (otwór drzwiowy), przewidujemy piece dzielone które po przywiezieniu do Państwa  są rozkręcane i po ustawieniu poszczególnych segmentów pieca na swoim miejscu skręcane. Operacja taka trwa około 2-ch godzin. Każdy piec wykonany w naszej Firmie jest przez nas montowany u Państwa w Zakładzie, podłączany i sprawdzany. Udzielamy rocznej gwarancji i zapewniamy natychmiastowy serwis pogwarancyjny. Terminy ustalane z naszymi Klientami są dla nas bardzo obligujące w myśl zasady że utrata renomy jest dużo gorsza dla Firmy niż kara umowna.

Dbając o coraz wyższą jakość produkowanych w naszym Kraju pieców byliśmy współinicjatorami zorganizowania w 1999r. konferencji w Sulejowie wspólnie z Firmą RESCAL (Francja), a także Firmą „YANDO” z Krakowa (wyłącznym dystrybutorem wysokiej jakości drutów rezystancyjnych na elementy grzejne firmy RESCAL) na temat „Budowa oporowych pieców przemysłowych na bazie materiałów produkowanych przez firmę RESCAL”. Na konferencję zostali zaproszeni niemal wszyscy producenci pieców z całej Polski.


Szafki sterujące standardowo są wyposażone w:

 • mikroprocesorowy regulator temperatury,
 • wyłącznik zasilania sterowania,
 • bezpiecznik sterowania,
 • wskaźniki poboru prądu zasilania,
 • elementy wykonawcze siłowe (styczniki lub moduły półprzewodnikowe),
 • zabezpieczenie siłowe typu S (piece o mocy do 35 kW) lub wyłącznik główny + bezpieczniki mocy (piece o mocy pow. 35 kW).


   

  Ta wersja sterowania przystosowana jest do regulacji temperatury w piecach z podziałem na jedną strefę grzewczą. Regulator zapewnia:

  • kontynuację programu w przypadku załączenia napięcia po jego zaniku,
  • dowolne kształtowanie krzywej wypału, zależne od indywidualnego zapotrzebowania klienta. W poszczególnych odcinkach programu użytkownik może określić czas dojścia do temperatury, a także stan programowalnego wyjścia Out2 (np. sterującego klapą kominka lub wentylatorem),
  • możliwość wyboru różnych typów czujników temperatury, m.in.:
   • NiCr-NiAl: typ K (temp. maks. 1050oC)
   • PtRh10-Pt: typ S (temp. maks. 1300oC)
  • sygnalizacja uszkodzeń różnego typu
  • możliwość wprowadzenia kodu zabezpieczającego przed dostępem osób niepowołanych do parametrów zapisanych w pamięci regulatora; utrudniony sposób załączania i wyłączania procesu (eliminuje tym samym przypadkowość załączenia lub wyłączenia przez osoby niepowołane)

  Stosowane przez nas programatory są produkowane w Japonii, przez tak renomowane firmy jak np. OMRON. Zapewnia to długotrwałą i bezawaryjną prace i dużą powtarzalność nastawianych programów.

  Konstrukcja mechaniczna produkowanych przez nas pieców wykonana jest na bazie profili zamkniętych i paneli z blach gatunkowych, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju wydzieliny chemiczne powstające podczas procesu wypału. Konstrukcja pieca umożliwia dodatkowo zabezpieczenie przed porażeniem elektrycznym od strony wyprowadzeń elementów grzejnych oraz szafek sterujących.
   


  Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

THERM